Leasing samochodu – czy się opłaca?

Leasing samochodu – czy się opłaca?

Jeżeli chcemy kupić nowy samochód warto zastanowić się czy opłacalny będzie kredyt z banku czy może samochód w leasingu. Zanim zdecydujemy jak skredytujemy swój nowy samochód warto najpierw dowiedzieć się, co może zaoferować nam firma leasingowa, a co bank. W przypadku leasingu konsumenckiego klienci zazwyczaj dostają spory pakiet usług dodatkowych.

Może się okazać, że kupno samochodu w ramach leasingu konsumenckiego będzie tańsze, niż dokonanie tego samego zakupu za pomocą udzielonego przez bank kredytu. Firmy oferujące samochody w leasingu, często dysponują rabatami w wysokości nawet do 20% u sprzedawców samochodów. Ponadto mogą liczyć na lepszą ofertę u ubezpieczyciela. To wszystkie czynniki przekładają się na ostateczną cenę samochodu. Firmy leasingowe są w stanie zaproponować lepszą ofertę niż inne instytucje finansowe.

Ponadto, klienci korzystający z samochodu w leasingu mają dostęp do większej ilości usług dodatkowych. Najczęściej leasingobiorcy mogą otrzymać pakiet ubezpieczeń. Za większą ilość usług będą musieli zapłacić dodatkowo. Jest to istotne, jeżeli w naszym pakiecie ubezpieczeń znajduje się zarówno ubezpieczenia OC, AC jak i NNW. W niektórych ofertach znajdzie się także pakiet pomocowy Assistance. Od strony kupującego to komfortowa sytuacja – nie musi martwić się po wypadku drogowym czy kradzieży auta – pakiet ubezpieczeniowy jest kupowany w momencie podpisania umowy leasingu. Dodatkowo w niektórych ofertach leasingu firma zaoferuje nam serwisowanie pojazdu lub, w razie czego, pojazd zastępczy.

Leasing ma oczywiście swoje wady. Przez cały okres trwania umowy właścicielem pojazdu jest firma leasingując – jako finansujący pojazd. Może to być sporym utrudnieniem dla klienta, ponieważ wiąże się wieloma ograniczeniami i obowiązkami. Po zakończeniu umowy leasingu klient może nabyć samochód za cenę określoną w umowie.

Dodaj komentarz

Komentarz
Podpis* e-mail *