Kredyty samochodowe wiosną

Kredyty  samochodowe wiosną

Wiosna to bardzo piękny okres, w którym nie tylko przyroda budzi się do życia, ale również ludzie bardziej się ożywiają, zaczynają planować. Pora letnia przeważnie kojarzy się z wyjazdami poza miasto, ale żeby wyjechać trzeba mieć czym.

Zwykle na wiosnę w narodzie zaczyna rosnąć potrzeba większych wydatków. Ludzie zaczynają częściej myśleć o kredytach, dzięki którym będą mogli zrealizować swoje plany.

W ofercie kredytowej jednymi z najtańszych kredytów wydają się być kredyty samochodowe. Dużą popularnością cieszą się te, gdzie nie trzeba przedstawiać zaświadczeń o zarobkach. Jednak wszystkie takie oferty należy bardzo dokładnie przeanalizować, czy aby na pewno oferta jest taka tania i czy nie ma nigdzie żadnych haczyków.

Banki reklamujące swoje produkty nie podają w reklamach wszystkich istotnych dla klienta informacji. Bardzo często podawane są informacje o wysokości oprocentowania, ale jednocześnie brak jest wzmianki o pobieranej od klienta prowizji bankowej za udzielenie kredytu, która wcale nie jest taka mała i czasami dorównuje do wysokości podawanego oprocentowania rocznego. Prowizja bankowa ma spory wpływ na wysokość miesięcznej raty kredytowej.

Według danych za ubiegły 2010 rok, wynika, że kredyty samochodowe potaniałyo 2 punkty procentowe. Takie przynajmniej wyniki podała Comperia.pl. Ponadto z danych udostępnionych na koniec marca wynika, że w ostatnim okresie, banki bardzo obniżyły oprocentowanie kredytów samochodowych. W tej chwili przeciętne oprocentowanie kredytu na samochód wynosi 10,9%., a więc jest to dość znaczna obniżka.

Dodaj komentarz

Komentarz
Podpis* e-mail *