Wymarzone auto

Posiadanie samochodu to w naszych czasach rzecz jak najbardziej naturalna i oczywista. Jest to doskonały środek komunikacji, ułatwiający załatwianie wiele codziennych sytuacji. Mając auto nie jesteśmy skazani na komunikację miejską, nie musimy obawiać się o miejsce w pociągu i autobusie, oraz przede wszystkim nie jesteśmy od nikogo zależni. Zanim jednak zaczniemy przeglądać ogłoszenia samochodowe, zanim udamy się do markowego salonu powinniśmy przemyśleć kwestie finansowe.

lokaty bankowe Zasadnicze pytanie brzmi: lepiej wziąć kredyt przez internet, kupić auto za gotówkę, pożyczyć od znajomych czy może wziąć leasing na firmę? Każda z tych możliwości ma swoje złe i dobre strony.

Tak naprawdę, to niewiele osób może pozwolić sobie na zakup nowego auta za gotówkę, a nawet jeśli mamy taką możliwość, to na przykład prowadząc firmę znacznie lepszym rozwiązaniem będzie leasing. Kupując w ten sposób drogi samochód można zaoszczędzić nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Na czym to polega?

Wystarczy, że poczekamy do końca roku. Wtedy w wielu salonach oferowane są jakieś nadzwyczajne promocje, przedsiębiorcy są wręcz zarzucani niskimi cenami aut. Końcówka roku kalendarzowego to dobry czas na kupno auta i wpisanie w koszty nawet jednej całej raty. Oczywiście w przypadku leasingu nie musimy czekać aż do grudnia, niemniej jednak wielu przedsiębiorców chce wiedzieć z jakim stanem finansowym kończy rok. Często zdarza się również, że powstałą nadwyżkę podatku trzeba na coś wydać, a zakup auta to świetne rozwiązanie. Co jednak mają zrobić osoby, które nie mają własnej firmy? Dla nich duże możliwości przynoszą kredyty. W tym wypadku najlepiej jest zaciągać typowe kredyty samochodowe. Chociaż kredyt gotówkowy ma mniej formalności, to samochodowa wersja takiej pożyczki przynosi nam różne korzyści. Na przykład możemy wziąć kredyt w wersji pół na pół, możemy od razu wynegocjować lepsze warunki ubezpieczeniowe, czy nawet możemy umówić się na karencję w spłacie.

Jeżeli w kilku prostych słowach mielibyśmy powiedzieć czy samochód to dobra inwestycja, to nie ma do końca słusznej odpowiedzi. Z jednej strony należy pamiętać, że szczególnie nowe auta bardzo szybko tracą na wartości, a z drugiej trzeba wiedzieć, że zainwestowaną tak gotówkę wcześniej czy później można spieniężyć.

Dodaj komentarz

Komentarz
Podpis* e-mail *