Jak wybrać najtańsze OC?

Jak wybrać najtańsze OC?

cena ocKażdy właściciel samochodu jest zobowiązany raz w roku wybrać ubezpieczenie OC. Koszt takiego obowiązkowego ubezpieczenia jest dość wysoki i należy się liczyć z wydatkiem rzędu kilkuset złotych. Oczywiście im nowsze i droższe auto tym cena OC wzrasta. Dlatego należy zastanowić się jak wybrać ubezpieczyciela, aby zminimalizować koszty, a przy tym mieć zapewniony spokój i bezpieczeństwo.

Przede wszystkim należy poczytać o obowiązkowym OC, porównać oferty kilku firm zajmujących się ubezpieczeniami. Dobrze jest sprawdzić jak klienci oceniają danego ubezpieczyciela, czy są zadowoleni czy w przypadku szkody pojawiły się problemy czy wszystko przebiegało bez zarzutu? Znaczenie ma również łatwy kontakt, możliwość załatwienia niektórych formalności za pomocą Internetu. Szybka i solidna obsługa powinna być dodatkowym atutem.

Bardzo duże znaczenie ma samochód jaki posiadamy, zatem warto jeszcze przed zakupem auta zastanowić się nad późniejszymi kosztami jakie nas czekają. Często zdarza się, że dochodzi do sytuacji, gdy kupujemy drogi samochód, a później pojawiają się problemy z opłatami jakie trzeba uiścić. Na zwiększenie składki ogromny wpływ ma wartość auta oraz pojemność silnika. Jeśli chcemy mieć szybki i mocny samochód to niestety również musimy liczyć się ze zwiększoną składką.

Każda firma zajmująca się ubezpieczeniami ma własne kryteria, co do oceny poszczególnych składników składających się na całkowity koszt, OC, dlatego im szybciej zaczniemy sprawdzać kolejnych ubezpieczycieli tym lepiej. W szybki sposób dowiemy się, które firmy wiodą prym i są najtańsze a zarazem najlepsze.

Niekiedy dobrze jest zastanowić się nad pakietem OC i AC, co w niektórych sytuacjach może być dla nas korzystne, a w efekcie tańsze. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje promocje, gdy wybierzemy pakiet ubezpieczeń. Czasami, jeśli jesteśmy stałymi klientami danego towarzystwa, to również możemy liczyć na niewielkie rabaty i upusty.

Dodaj komentarz

Komentarz
Podpis* e-mail *