Ranking kredytów samochodowych

Ranking kredytów  samochodowych

Z reguły banki kuszą klientów atrakcyjnymi ofertami i w przedstawianych reklamach zachęcają do zakupu samochodu za pomocą kredytu samochodowego. Oferty poszczególnych banków różnią się między sobą, dlatego też warto jest na początku przeanalizować propozycje pochodzące z kilku instytucji.

Banki udzielają zarówno kredytów na nowe pojazdy pochodzące z salonów samochodowych, jak również na pojazdy z rynku wtórnego, czyli takie, które już wcześniej były używane.
Warunki kredytowania zależą od wielu czynników, takich jak: wiek pojazdu, marka i wielu innych pomniejszych.
Przeglądając dostępne rankingi możemy zobaczyć w jakim banku otrzymamy najlepszy kredyt samochodowy (oprocentowanie, prowizja, wysokość raty miesięcznej).

Z tego co udało się zaobserwować to fakt, że banki przychylniej patrzą na kredytowanie samochodów tych marek, które są powiązane z ich marką. Na przykład klient kupujący nową Toyotę może liczyć na lepsze warunki kredytowe w Toyota Bank. Często przy kredycie samochodowym, banki stosują różne promocje, gratisy, czy bonusy. Jednak nie powinniśmy się tym faktem kierować przy podpisywaniu umowy kredytowej, ponieważ może okazać się, że inny bank przedstawi nam bardziej atrakcyjne warunki. Na stronie eBroker.pl znajduje się kalkulator, dzięki któremu można porównać dostępne na rynku oferty.

Przedstawiony ranking dotyczy warunków przy założeniu, że kupowany pojazd jest nowy i jego cena wynosi 40.000 tysięcy złotych, a wkład własny jest w wysokości 10%, czyli wynosi 4.000 tysiące złotych. Kredyt w wysokości 36.000 tysięcy złotych ma być spłacony w ciągu 5 lat.

Na 8 banków, które znalazły się w rankingu, najlepsze warunki posiadał Bank BPH, którego oferta jest oprocentowana najniżej (8,49%), a rata miesięczna wynosi 730 zł. Bank pobiera prowizję w wysokości 2-5%. Najgorsze warunki są w Polbanku, gdzie oprocentowanie jest najwyższe i wynosi 16,9% plus prowizja 4%, co daje nam miesięczną ratę w wysokości 928 złotych.

Przy rozważaniu kwestii zakupu samochodu nowego, czy używanego nie wolno zapominać, że zakup nowego auta pociąga za sobą dodatkowe opłaty, typu: rejestracja, tablice, legalizacja. Natomiast auto używane to dodatkowe koszty związane z diagnostyką, naprawami, itp. Nie należy też zapominać o tym, że nowe auta tracą szybciej na wartości, aniżeli pojazdy używane.

Przedstawiony ranking pochodzi z dnia 18 marca 2011 roku.
Zobacz również nasz ranking OC i AC tworzony przez użytkowników serwisu.

Dodaj komentarz

Komentarz
Podpis* e-mail *