Ranking kredytów samochodowych

Wrześniowy ranking kredytów samochodowych

Czas po wakacjach sprzyja rozmyślaniu o nowych czterech kółkach. Dystrybutorzy przygotowują nowe oferty promocyjne samochodów, jednak domowy budżet po wakacjach jest mocna nadwyrężony. Jest jednak sposób na sfinansowanie wymarzonego zakupu.

Kredyt samochodowy to dobry sposób na nowy zakup. Spójrzmy, jakie są obecnie najlepsze oferty kredytów i na jakich warunkach zostaną nam udzielone.

Zakup auta możemy sfinansować w miejscy zakupu, czyli w komisie lub salonie. „Jest to wygodny sposób, jednak znacznie droższy niż kredyt bankowy. Banki oferują szereg ofert, dzięki którym możemy kupić auto pomimo braku pełnej sumy. Wrzesień to miesiąc obfitujący w promocyjne oferty kredytów samochodowych. Sprawdźmy, jakie banki oferują atrakcyjne oferty kredytów samochodowych.

Najlepiej w zestawieniu wypada Santander Consumer Bank. Przyjmując wartość kredytu na 60 tys. zł. Zaciągniętego na okres pięciu lat, przy 20% wkładu własnego oprocentowanie wynosi mniej niż 6% przy około 2% prowizji. Wysokość raty dla takiego kredytu wynosi około 1100 zł, a łączny koszt kredytu oscyluje w okolicy 10 tys. zł. Dla takich samych warunków bank z dziewiątego miejsca na liście oferuje miesięczną ratę w wysokości prawie 1700 zł, więc o około 600 zł. więcej. Rozpatrując koszt całego kredytu w ciągu pięciu lat okazuje się, że można zaoszczędzić aż trzydzieści tysięcy złotych wybierając właściwą ofertę.

W przypadku kredytu na auto używane, także liderem w rankingu jest Santander Consumer Bank. Zazwyczaj kredyty na samochody używane są nieznacznie droższe niż na auta nowe, tak jest i w tym przypadku. Oprocentowanie na poziomie 7,5% i prowizja w wysokości 3% wartości kredytu.

Miesięczna rata kredytu wyniesie około sześćset złotych. Bank z siódmego miejsca na liście oferuje miesięczną ratę na wysokości ponad 700 zł, czyli oprocentowanie wynosi około 11%. Czyli jest to o ponad 100 zł. więcej co miesiąc.

Wybierając ofertę kredytu należy skonfrontować jak najwięcej konkurencyjnych ofert. Pamiętajmy, że źle wybrany bank, oznacza znacznie większe koszty jakie będziemy musieli co miesiąc ponosić. Warto więc wybrać najlepszą ofertę, co pozwoli zaoszczędzić pieniądze, które możemy przeznaczyć np. na lepsze wyposażenie samochodu. Warto dobrze przemyśleć swój wybór, a czas poświęcony na analizę rynku na pewno się zwróci w postaci niższych rat. Jest o co walczyć, jak wynika z artykułu różnice między bankami mogą wynosić nawet 500 zł miesięcznie.

Dodaj komentarz

Komentarz
Podpis* e-mail *