Ile kosztuje leasing?

Leasing samochodowy – co to jest i ile kosztuje?

W obecnych czasach o leasingu samochodowym słyszał chyba każdy. Firmy świadczące takie usługi przygotowują coraz to bardziej atrakcyjne oferty dal swoich klientów. Leasing jest to forma finansowania zakupu, która opiera się na swego rodzaju najmie. Warunki takiego najmu reguluje umowa leasingu. W praktyce leasingobiorca jest tylko użytkownikiem pojazdu a nie jego posiadaczem. Właścicielem jest firma, która udostępniła leasing. Najczęstszymi klientami firm leasingowych są duże korporacji. Dzięki odpowiednio skonstruowanej umowy, firmy mogą odliczyć od podatku wiele kosztów użytkowania pojazdów. Jeżeli chodzi o klientów indywidualnych korzyści płynące z leasingu są dużo mniejsze.

Firmy, które chcą stworzyć flotę samochodów częściej sięgają po leasing niż po kredyt. Spowodowane jest to tym, że dużo łatwiej jest uzyskać leasing. Firmy leasingowe zazwyczaj wymagają niewielkiej ilości dokumentów potrzebnych do zawarcia umowy. Jest to wniosek leasingowy, a także dokumenty rejestrowe przedsiębiorstwa, które ubiega się o leasing. Trzeba dokonać także opłaty wstępnej. W zależności od wymagań firmy, czasem będzie konieczne przedstawienie zaświadczeń z ZUS czy US lub zaświadczeń obrotach firmy. Należy pamiętać, że istnieje coś takiego, jak maksymalna wartość samochodu.

Poniżej przedstawiono przykładowe koszty leasingu, a także pozycje, za które będziemy musieli dodatkowo zapłacić.

 • opłata manipulacyjna pobierana przy zawieraniu umowy. Stanowi najczęściej procent od wartości inwestycji. Z reguły jest to około 1%.
 • Zgoda na użytkowanie przedmiotu leasingu przez osobę trzecią.
 • Dodatkowo płatne są także zmiany w już zawartej umowie
 • Naklejka kontrolna
 • Opłata za wpis do dowodu rejestracyjnego dotyczący haka holowniczego
 • Kopia ubezpieczenia

Dodaj komentarz

Komentarz
Podpis* e-mail *

 

Komentarze użytkowników

 • 17 marca 2012 17:06
  Maciej pisze:

  INTERESUJE MNIE LEASING 5 AUT W TYM 3 SAMOCHODY OSOBOWE ORAZ DWA BUSY DOSTAWCZE BARDZO PROSZĘ O KONTAKT