Rosną stawki za OC AC!

Kierowcy narzekają na wysokie stawki za ubezpieczenie

Coraz częściej kierowcy rezygnują z ubezpieczenia AC. Pchają ich do tego zbyt wysokie ceny ubezpieczeń. Od początku roku ubezpieczenie OC zdrożało już o 10% a AC o 16%. Podwyżkom nie widać końca. – Mam wykupione tylko OC. Uważam, że AC to zbędny wydatek – przyznaje jeden z kierowców. Inni mówią o zarobkach. Składki za ubezpieczenia mają dorównać wysokością te z zachodu, a zarobki w Polsce niestety do góry nie idą.

Dla przeciętnego Polaka utrzymanie samochodu staje się coraz trudniejsze. Wciąż rosnące cena paliw, serwisu i części zamiennych. Dodatkowo kierowcy muszę się pogodzić z wyższymi składkami na ubezpieczenie. Same firmy ubezpieczeniowe przyznają, że to nie koniec podwyżek.

To wymogi Unii Europejskiej nakazują nam by do 10 grudnia odszkodowania za szkody na osobie zwiększyć z 1,5 do 2,5 mln euro. Firmy ubezpieczeniowe podwyższają ceny pod pretekstem właśnie tych wymogów. Kierowcy są oburzeni. Ich zdaniem, jeżeli mamy równać do zachodu to także pod względem zarobków, a z tym jest jak jest. Podobnie wygląda sytuacja z cenami paliw. Ceny zachodnie, a zarobki polskie.

Z powodu podwyżek, coraz trudniej jest utrzymać samochód. Kierowcy coraz częściej rezygnują z dodatkowych opcji i zostają tylko z obowiązkowym ubezpieczeniem. Tak jest po prostu taniej.

Polisa OC AC  – zobacz nowe oferty u agenta!

 

Dodaj komentarz

Komentarz
Podpis* e-mail *

 

Komentarze użytkowników

  • 6 listopada 2011 12:13
    MarekP pisze:

    Mam seata Toledo, diesel 1,9. Za samo ubezpieczenie OC w Irlandii Płacę 2000 euro rocznie. Różnica jest taka, że zarabiam 3000 euro jako pracownik TESCO. Jeśli takie ceny wejdą do Polski, to brak mi słów

  • 29 października 2011 18:51
    genezo pisze:

    Bez sensu trochę, AC się naprawdę przydaje. Ja sobie dokupiłem „Autoszyby” jeszcze i jak mi sarna wleciała, to potem dziękowałem opatrzności, że to zrobiłem.