MultiBank – kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy w MultiBanku

MultiBank właśnie wprowadza do swojej oferty kredyt samochodowy z ratą balonową. Na początku będą mogli z nich skorzystać osoby, chcące kupić auta marki Jaguar. Jak każdy wie są to auta drogie i luksusowe. Oznacza to, że MultiBank wkracza na rynek aut luksusowych.

Z oferty MultiBanku mogą skorzystać także osoby, które pragną stać się posiadaczem oprócz Jaguara także Range Rovera lub Land Rovera. Wszystkie wymienione marki są to auta dość drogie. Bank ma w planach ekspansję na rynek samochodów luksusowych. MultiBank już od ponad roku stara się być konkurencyjny na rynku kredytów samochodowych. Bank kredytuje najczęściej auta nowe i z wyższej półki cenowej. Wiec Bank celuje w grupę docelową osób najzamożniejszych w Polsce. Sprzedaż nowych samochodów to około 70% wszystkich zakupów finansowanych przez bank.

Nie masz pieniędzy – zapłacisz więcej za kredyt.

W obecnych czasach, rzadko kto kupuje nieruchomość za własne oszczędności. Banki udzielają mnóstwo kredytów na mieszkanie, także tym osobom, które nie mają środków własnych. Oczywiście taki kredyt będzie dużo droższy.

Jak wynika z szacunków tylko około 5% kredytobiorców posiada własne oszczędności na poziomie co najmniej 80% wartości nieruchomości, którą chcieliby kupić. Ponad połowa kredytobiorców chce pożyczyć od banków całą sumę wartości nieruchomości. Nie przekreśla to ich szansy na otrzymanie kredytu, jednak na pewno Ci pierwsi otrzymają lepsze warunki i tańszy kredyt.

Przyglądając się mieszkaniowym zakupom Polaków, można stwierdzić, że rodacy nie oszczędzają, ale deklaruj, że chcieliby. Niestety ceny nieruchomości wciąż są zbyt wysokie. Liczna jest natomiast grupa osób pożyczających całość wymaganej przez sprzedającego mieszkanie kwoty. Jak wynika z opinii Komisji Nadzoru Finansowego, takim klientom warto przyglądać się dokładniej. Same banki też mają tą świadomość i dając kredyt takim osobom zabezpieczają się obciążając swoich klientów kosztami ubezpieczenia brakującego wkładu.

Ubezpieczenie braku wkładu własnego to ubezpieczenie ryzyka spłaty części kredytu odpowiadającej różnicy pomiędzy wymaganym wkładem własnym a wkładem wniesionym przez klienta. Opłaty dla kredytobiorców bez pieniędzy na mieszkanie mają podobny charakter, ale różne nazwy i tryby pobierania. W przypadku niektórych banków wysokość opłaty za brak wkładu własnego kalkulowany jest w chwili udzielania kredytu i na z góry ustalony czas. W przypadku innych banków podwyższa się marżę do czasu spłacenia kwoty odpowiadającej wymaganemu wkładowi własnemu. Nawet w ramach jednego banku system pobierania opłat może się różnić.

Dodaj komentarz

Komentarz
Podpis* e-mail *