Kredyt samochodwy VS Leasing

Teraz łatwiejszy kredyt w Toyota Bank

Toyota Bank Polska zmienia we wrześniu zasady przyznawania kredytów samochodowych na auta używane. W rezultacie czego, kredyty będą dostępne dla większej ilości osób.

Wcześniej Toyota Bank udzielał kredytów wyłącznie na auta, których wiek nie przekraczał dwunastu lat. Obecnie można skredytować auto nawet piętnastoletnie. Oczywiście wiek liczony jest wraz z okresem kredytowania. Ponadto nie jest konieczne uiszczenie wkładu własnego – a więc można sfinansować nawet 100% wartości samochodu. – Nasza oferta skierowana jest do osób, które chcą kupić używane, ale sprawdzone auto z pewnego źródła ze znaną historią serwisową. – wyjaśnia Bogdan Grzybowski, dyrektor sprzedaży Toyota Bank.

Na początek bank proponuje atrakcyjne oferty – w miesiącu wrześniu kredyty będą łatwe do sfinansowania i przede wszystkim tańsze. Oprocentowanie wyniesie we wrześniu tylko 6,9% w skali roku. Jest to oprocentowania niższe niż można było uzyskać do tej pory.

Suzuki oferuje leasing konsumencki

Suzuki Motor Poland wspólnie z Santander Consumer Multirent przygotowało oferty leasingu dla osób indywidualnych. Jest to pionierskie rozwiązanie, które pozwoli osobom indywidualnym na zakup auta Suzuki. Oferta ta może być szczególnie interesująca dla osób, które przez brak zdolności kredytowej nie może zaciągnąć kredytu na samochód w banku. W zależności od parametrów leasingu rata może być dużo bardziej atrakcyjna niż rata kredytu na ten sam cel. Zaletą tej oferty jest możliwość dopasowania wysokości raty do możliwości konsumenta. Dla osób, które planują wykup samochodu za wartość minimalną, przygotowano możliwość ustalenia wartości rezydualnej niżej, a środki uzyskane ze sprzedaży starego auta przeznaczyć na wpłatę własną. Pozwoli to skorzystać z uproszczonej procedury dostępnej przy wpłacie 20% wartości pojazdu.

Wprowadzenie takiej oferty było możliwe dzięki zmianom w przepisach, które weszły w życie z dniem 1 lipca 2011 roku. Tego typu ofert jak na razie wprowadziły nieliczne firmy. Reszta czeka na kolejne zmiany w prawie, które mają wejść w życie 18 grudnia tego roku. – Obserwujemy rosnące zainteresowanie leasingiem konsumenckim zarówno po stronie dealerów, jak i klientów – mówi Marek Dwornik, prezes Santander Consumer Multirent. Firma planuje wprowadzenie leasingu z możliwością wykupu samochodu przez dealera, co pozwoli klientowi sprawnie zmieniać auto na nowsze.

Dodaj komentarz

Komentarz
Podpis* e-mail *