BNP Paribas ma tani kredyt?

Tani kredyt w BNP Paribas?

Przyjrzyjmy się nowej ofercie, jaką przedstawił bank BNP Paribas. Mówimy tu o kredycie gotówkowym na dowolny cel. Oprocentowanie wynosi tylko 9,9% bez prowizji. Mamy także do wyboru kredyt samochodowy z oprocentowaniem 7,9%.

Nowa oferta reklamowana jest hasłem „zrealizuj swój plan”. Rzeczony kredyt ma oprocentowanie na poziomie najniższym na rynku. Konkurencyjne kredyty gotówkowe są oprocentowane na poziomie 10 a nawet 20% w skali roku. Skąd się bierze tak niski poziom oprocentowania w BNP Paribas? Żeby wziąć taki kredyt klient musi przejść przez skomplikowaną procedurę sprawdzania zdolności kredytowej.

Pierwszym warunkiem, jaki stawia się przed potencjalnym kredytobiorcą to konieczność spłacenia zadłużenia w ciągu maksymalnie trzech lat. Jeżeli chcemy spłącać dłużej – na przykład pięć lat, wówczas oprocentowanie rośnie do niemal 13% w skali roku. Musimy pamiętać, że trzeba zapłacić prowizję, która wynosi 3% wartości kredytu. Taniej zapłacą klienci banku – dla nich prowizja wynosi tylko 2% wartości kredytu. Jeżeli założymy konto z droższych pakietów, wówczas w ogóle nie płacimy prowizji. Oprócz prowizji musimy także zapłacić za ubezpieczenie kredytu.

W przypadku kredytu samochodowego, aby uzyskać promocyjne oprocentowanie również musimy posiadać lub założyć konto w banku. Warunkiem jest konto, które kosztuje minimum 15 zł miesięcznie. Musimy także zapłacić składkę ubezpieczeniową w wysokości 2,99% wartości kredytu. Podobnie jak w przypadku kredytu gotówkowego, na spłatę zadłużenia mamy tylko cztery lata. Doliczyć należy także prowizję na poziomie 2-3% wartości kredytu.

Obliczmy więc ile w sumie zapłacimy za z pozoru tani kredyt w BNP Paribas. Załóżmy, że symulacja będzie dotyczyć kredytu gotówkowego na 5000 zł, zaciągniętego na okres dwóch lat. W takim przypadku suma rat miesięcznych będzie równa 5532 zł, więc suma odsetek wynosi 532 zł. Doliczmy do tego dodatkowe koszty jak prowizja – 150zł, a jeżeli mamy konto 100zł. Nie zapłacimy prowizji w ogóle jeżeli posiadamy konto płatne – tu należy doliczyć koszt prowadzenia rachunku na poziomie 180 zł rocznie. Do tego dochodzi jeszcze ubezpieczenie w kwocie 149,5zł rozbite na raty. Podsumowując – łącznie oprócz kapitału musimy oddać bankowi jakieś 830 zł. A więc nasz kredyt 9,9% w rezultacie ma oprocentowanie na poziomie około 15% w skali roku. A więc należy się dobrze zastanowić zanim weźmiemy promocyjny kredyt.

Dodaj komentarz

Komentarz
Podpis* e-mail *