Najlepsze ubezpieczenie OC i AC

Wybierz najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne

Jeżeli chcesz ubezpieczyć swoje auto lub motocykl, przed tobą trudna droga. Wbrew pozorom wybór nie jest wcale taki prosty, a mnogość ofert na rynku jeszcze utrudnia sprawę. Jeżeli chodzi o ubezpieczenie obowiązkowe OC, tu jest prościej, ponieważ właściwie wszystkie mają taki sam zakres, więc można przy wyborze kierować się ceną. Problem się rodzi, jeżeli szukamy ubezpieczenia Autocasco.

Wykupienie ubezpieczenia OC – czyli odpowiedzialności cywilnej, jest w Polsce obowiązkowe. Tego typu ubezpieczenie chroni kierowcę przed skutkami wyrządzenia szkody innej osobie. To podstawa, którą każdy musi posiadać, jednak możemy wykupić także ubezpieczenia dobrowolne – na przykład Autocasco. Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę warto porównać oferty różnych ubezpieczycieli i dobrać polisę tak, by odpowiadała naszym potrzebom i była najtańsza. Wszelkich informacji o polisie otrzymamy w punkcie sprzedaży lub w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie autocasco chroni nas kiedy:

  • Sami jesteśmy winni uszkodzenia pojazdu
  • Uszkodzenia pojazdu są spowodowana przez nieznanych sprawców
  • Uszkodzenia powstałe w wyniku zderzenia ze zwierzętami lub innym autem
  • Uszkodzenia nastąpiły w wyniku działania sił wyższych – pożar, huragan, powódź.
  • Pojazd został skradziony, lub skradziono wyposażenie pojazdu.

Oprócz ubezpieczenia OC i AC warto pomyśleć także o assistance. Taki pakiet zapewnia osobom podróżującym samochodem pomoc w różnych nieprzewidywalnych sytuacjach na drodze. Pomoc może polegać na usprawnieniu samochodu na miejscu, gdzie wystąpiła awaria, holowaniu auta do serwisu naprawczego, zapewnieniu noclegu w hotelu czy wynajęcie pojazdu zastępczego. Pakiety assistance często są dodawane bezpłatnie do inny ubezpieczeń, ale można dokupić go oddzielnie. Warto zaopatrzyć się także w ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Kupując ubezpieczenie zwróćmy uwagę na zniżki, jakie możemy uzyskać. Najczęściej zniżki przyznawane są za bezszkodową jazdę, 10% za rok bezpiecznej jazdy. Maksymalnie można uzyskać 60% zniżki. Wielu ubezpieczycieli uznaje zniżki uzyskane u innego ubezpieczyciela, a nawet niektóre towarzystwa przenoszą zniżki z ubezpieczenia OC na AC. Mniej zapłacimy, jeżeli uregulujemy składkę za rok z góry, lub jeżeli polisę kupujemy przez Internet.

Warto pamiętać, że najtańsze OC AC może być niezbyt korzystne. Polisa Autocasco chroni właścicieli dlatego warto szczególnie poznać prawo jakim ją objęto.

Dodaj komentarz

Komentarz
Podpis* e-mail *