Dobre OC i AC w pakiecie

Co zrobić, by wybrać najlepszą polisę komunikacyjną?

Obecnie na rynku ubezpieczeń panuje duża konkurencja. Towarzystwa ubezpieczeniowe stosują różne techniki, aby pozyskać klientów. Często firmy oferują pakiety, gdzie za darmo mamy do wyboru różne opcje ubezpieczenia. Coraz ciężej jest porównać oferty różnych ubezpieczycieli. Jeżeli chodzi o ubezpieczenie OC – tu sprawa wydaje się być prostsza, ponieważ zakres ochrony jest taki sam. Jednak jeżeli spojrzymy na ubezpieczenie Autocasco już nie jest tak łatwo. Warto dokładnie przeanalizować różne oferty na rynku.

Jak wiemy, wykupienie ubezpieczenia OC jest obowiązkowe dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego. Chroni kierowcę przed odpowiedzialnością za szkody wyrządzone innym uczestnikom ruchu drogowego czy osobom trzecim. Jednak oprócz tego obowiązkowego ubezpieczenia możemy wykupić inne ubezpieczenia dobrowolne. Takie ubezpieczenie gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku, gdy sami uszkodzimy swój samochód, uszkodzenia zostały spowodowane przez osoby nieznane, zwierzęta czy siły natury – grad, nawałnica, ulewa. Autocasco zabezpiecza nas także przed kradzieżą.

Przed zakupem ubezpieczenia AC, warto zorientować się wśród ofert na rynku ubezpieczeń. Należy dokładnie zastanowić się, jakiej ochrony potrzebujemy i wybrać potrzebne nam warianty. Podstawową lekturą będą Ogólne warunki Ubezpieczenia konkretnej firmy. Jest to lektura dość długa, jednak to właśnie tu SA opisane wszelkie obowiązki klienta i ubezpieczyciela.

Oprócz ubezpieczenia AC możemy wykupić pakiet assistance – czyli pakiet, który chroni kierowcę przed skutkami awarii samochodu. Wówczas możemy liczyć na przyjazd ekipy, która usprawni samochód na miejscu awarii lub, gdy będzie to niemożliwe zholuje do warsztatu naprawczego. Dodatkowo w zależności od opcji jakie wybierzemy, możemy liczyć na nocleg w hotelu, transport i otrzymanie auta zastępczego. Tego rodzaju pakiet często stanowi bezpłatny dodatek do ubezpieczenia OC lub AC. Jest szczególnie przydatny podczas długich wycieczek – gwarantuje nam komfort i bezstresową podróż.

Kolejnym rodzajem ubezpieczenia, który warto posiadać jest NNW – czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Gwarantuje uzyskanie odszkodowania za leczenie i rehabilitację po wypadku. Zazwyczaj kosztuje tylko kilkadziesiąt złotych rocznie.

Kupując ubezpieczenie warto zwrócić uwagę na zniżki za bezszkodową jazdę. Zazwyczaj zniżki takie mogą sięgać 60% wartości polisy i są przenoszone z jednego towarzystwa do drugiego. Dodatkowo często towarzystwa ubezpieczeniowe w ramach promocji przenoszą zniżki uzyskane w polisie OC na polisę AC. Często możemy płacić mniej, jeżeli posiadamy odpowiednie zabezpieczenia auta. Na tańszą polisę możemy liczyć również wtedy, gdy płacimy za całość składki z góry lub kupujemy polisę przez Internet.

Dodaj komentarz

Komentarz
Podpis* e-mail *