Opinie o firmach ubezpieczeniowych

Opinie o ubezpieczycielach

Tylko co trzeci kierowca, który likwidował szkodę z ubezpieczenia AC, może polecić swojego ubezpieczyciela znajomym. To dowodzi, że klienci firm ubezpieczeniowych coraz większą uwagę poświęcają jakości usług świadczonych przez ubezpieczycieli.

W większości przypadków nie są jednak zadowoleni ze sposobu obsługi klienta. Co najbardziej im przeszkadza, z czego nie są zadowoleni sami klienci?

 W tym roku 1248 kierowców, którzy likwidowali szkodę z tytułu ubezpieczenia Autocasco w największych towarzystwach na naszym rynku, zostało przebadanych przez firmę TNS Pentor. Kierowcy zostali poproszeni o ocenienie w skali dziesięciopunktowej, skłonność do rekomendacji swojego ubezpieczyciela znajomemu czy rodzinie. Okazało się, że około 30% badanych określiło swoją skłonność do rekomendacji na poziomie niezadowalającym, około 40% na poziomie obojętnie i około 30% na poziomie zdecydowanej gotowości do rekomendacji znajomym. Jakie były powody wskazywane przez kierowców? Kierowcy najmniej chętni do rekomendacji – to osoby, które nie były zadowolone z czasu, jaki był potrzebny do likwidacji szkody, kompetencji rzeczoznawcy i pracowników towarzystwa, a także z powodu zaniżenia wypłaconego odszkodowania.

Kierowcy, którzy mieli umiarkowaną chęć do polecenia swojego towarzystwa innym, najczęściej mówili o małej ilości formalności, różnych sposobach komunikacji z ubezpieczycielem, dość szybkim procesem likwidacji szkody. Kierowcy chętni do rekomendacji, oprócz ogólnego zadowolenia, jednak mieli małe zastrzeżenia co do szybkości procesu likwidacji szkody, zmniejszenia formalności czy możliwości załatwiania sprawy przez Internet.

Dodaj komentarz

Komentarz
Podpis* e-mail *