Czy warto kupić ubezpieczenie Assistance?

Czy warto mieć Assistance?

W obecnych czasach, gdy na polskich drogach jeździ kilka razy więcej pojazdów niż jeszcze kilka lat temu, warto oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC wykupić dodatkowe polisy, które mogą oszczędzić kłopotów. Jedną z takich polis jest assistance. Sami ubezpieczeni wiedzą po latach korzystania z usług różnych ubezpieczycieli i różnych polis, że pakiet assistance jest przydatny i warto go mieć.

Klienci jako największe zalety takiej oferty wymieniają pomoc na miejscu wypadku, a w razie potrzeby holowanie do warsztatu naprawczego. W przypadku dłuższej naprawy doceniony zostaje samochód zastępczy, oferowany na czas naprawy.

Firma Allinz oferuje ubezpieczenie, w którym można wybrać dowolne dodatkowe opcje w ilości, jakiej nam się podoba. Przy zakupie nowego auta warto skorzystać z pakietu dealerskiego, który oferuje szczególnie atrakcyjne warunki ubezpieczenia. W ten sposób salony sprzedaży chcą przyciągnąć do siebie potencjalnych klientów.

Nie jest to tylko pusta reklama, ponieważ takie pakiety dobrze działają i są chwalone przez klientów. Są jednak i ubezpieczyciele, którzy tak konstruują umowę, aby jak najwięcej zarobić na klientach, a w zamian jak najmniej zaoferować, chociaż pozornie wszystko jest w porządku.

„Pewien bydgoszczanin wyruszył sobie w podróż, lecz niestety jego auto w pewnym momencie odmówiło posłuszeństwa. Więc nasz bohater chwycił za telefon i wybrał numer kontakt assistance z polisy PZU, licząc na holowanie w ramach ubezpieczenia. Niestety okazało się, iż koszty holowania muszą być dłuższe niż 50km, a do warsztatu było niestety mniej. W takiej sytuacji nasz bohater musiałby sam zapłacić za holowanie.”

Wykazał się jednak kreatywnością i na własną rękę znalazł nieopodal warsztat, w którym szybko zlokalizowano i naprawiono usterkę. Pozostał jednak żal, dlaczego sam musi to załatwiać skoro płaci za ubezpieczenie, i to w dodatku za assistance.

„Inny kierowca, po zmianie starej Toyoty na nowego Nissana, postanowił więcej pieniędzy przeznaczyć na jego ubezpieczenie. Zakupił w Hestii pełny pakiet AC wraz z opcją assistance. Po kilku tygodniach używania nowe auto uszkodził jakiś niefrasobliwy kierowca, po czym trafiło na kilka dni do warsztatu naprawczego. W tym czasie nasz bohater poruszał się zastępczym Volkswagenem. Jak sam mówi, cała operacja naprawy przebiegła szybko i fachowo, a z auta zastępczego – pomimo, że dużo niższej klasy niż jego SUV – był bardzo zadowolony. Kolejnym razem, gdy pech chciał, że auto nie chciało ruszyć, okazało się, że to problem z akumulatorem. Po przyholowaniu do firmowego serwisu, naprawy dokonano szybko i sprawnie.”

Co jeszcze warto wiedzieć o Assistance?

Polisa assistance nie musi dotyczyć tylko samochodu. Takie pakiety możemy wykupić ubezpieczając nieruchomości czy usługi medyczne. Jednak najpopularniejsze są pakiety assistance wykupywane wraz z Autocasco, dzięki czemu można liczyć na holowanie, naprawę a w tym czasie auto zastępcze.

Dzięki medycznemu assistance, płacąc bardzo małą składkę, możemy uniknąć kłopotów, jeżeli będziemy musieli skorzystać z hospitalizacji, lekarza specjalisty czy pomocy nad dziećmi. Jest także domowe assistance – przydaje się w razie jakiejś nagłej niespodziewanej awarii. Wystarczy wtedy tylko wykonać telefon pod specjalny numer alarmowy i wezwać odpowiedniego fachowca – elektryka, hydraulika, dekarza itp.

Dodaj komentarz

Komentarz
Podpis* e-mail *

 

Komentarze użytkowników

  • 30 grudnia 2011 12:53
    Zaratustra pisze:

    Pakiet Mni Assistance jest genialny, już nie raz ułatwił mi życie. Kupiłem razem z pakietem OC i AC w Liberty Direct