Jak sfinansować auto – kredyt czy leasing

Jak najtaniej sfinansować zakup auta?

Najlepiej jest skorzystać z kredytu samochodowego, leasingu lub kredytu gotówkowego. Ten ostatni ma dużą zaletę w postaci braku wymagań zabezpieczenia spłaty, lecz wadą jest wyższe oprocentowanie. Jak i gdzie szukać najatrakcyjniejszych ofert kredytów samochodowych na używane samochody?

Obecnie najlepszą ofertę dla kupującego samochód używany przedstawia Santander Consumer Bank. Dla czteroletniego pojazdu rata może wynieść nawet zaledwie 800 zł. Musimy szukać promocyjnych ofert – promocja „Odjechany procent„ dla samochodów używanych mających do 5 lat, kolejna dla samochodów w wieku od 6 do 8 lat, gdzie możemy otrzymać niezwykle atrakcyjne oprocentowanie, a także wziąć kredyt nawet na 115% wartości pojazdu – pozostałe pieniądze możemy wykorzystać na ubezpieczenie lub inne opłaty samochodu. Getin Bank oferuje promocyjne kredyty także z atrakcyjnym oprocentowaniem. Możemy sfinansować 100% wartości samochodu, formalności trwają krótko, a decyzji możemy się spodziewać już po kilku godzinach.

To tylko niektóre oferty na rynku kredytów samochodowych. Dlaczego więc warto finansować zakup auta używanego kredytem samochodowym?

Dlatego, że jest zdecydowanie tańszy niż kredyt gotówkowy, całość operacji jest krótka, formalności są ograniczone do minimum a także często możemy skorzystać z korzystnych promocji.

Pamiętajmy jednak, żeby zawsze dokładnie czytać regulamin promocji i zwracać uwagę, czy dana promocja nie dotyczy na przykład jedynie wybranej marki lub nie określa szczególnych zasad, na jakich opiera się korzystne oprocentowanie oferty. Zwróćmy także uwagę, że kredyt samochodowy będzie tańszy w banku samochodowym tej marki niż w zwykłym banku. To także jest dodatkowa korzyść płynąca z promocji przypisanej do danej marki.

Dodaj komentarz

Komentarz
Podpis* e-mail *