Leasing samochodowy idzie w górę

Leasing w górę?

Rynek leasingu wzrósł po pierwszym półroczu 2011 roku o 27%. Może to być wyznacznik lepszego stanu gospodarki. Niektóre firmy leasingowe w Polsce  rozwijają się szybciej niż sam rynek, który powstał całkiem niedawno.

Doskonałym przykładem jednej z dominujących firm może być Impuls-Leasing Polska, który odnotował największy wzrost bo aż 177 mln zł. Jest to wzrost finansowania środków trwałych o około 33%. Firma uważa, że rynek dopiero się rozwija i wzrosty mogą być dużo większe.

Firma Impuls-Leasing Polska od początku swojej działalności nieustannie odnotowuje wzrosty, osiągając poprawiające się wyniki sprzedaży nawet w okresie dekoniunktury gospodarczej. Dobry wynik po pierwszym półroczu tego roku jest skutkiem wzrostu finansowania urządzeń w dobrze radzącym sobie segmencie maszyn i urządzeń, a także segmencie transportu ciężkiego. Tendencja ta w dużej mierze odpowiada tendencji rozwoju rynku, gdzie znaczny wzrost zanotowano w segmencie pojazdów ciężarowych oraz maszyn specjalistycznych.

Leasing dla tego rodzaju firm jest bardzo popularny. Maszyny i sprzęt budowlany to inwestycje liczone w milionach złotych na co nie każdy może sobie pozwolić.

Jeśli poszukują państwo korzystnego leasingu, zapraszamy do skontaktowania się z naszymi doradcami.

Dodaj komentarz

Komentarz
Podpis* e-mail *