Kredyty na samochody używane

Kredyty samochodowe na samochody używane coraz mniej popularne

Liczba udzielonych kredytów samochodowych w porównaniu z ubiegłym rokiem zmalała o 11,6%. W pierwszym półroczu 2011 roku ilość udzielonych kredytów była o 12,6% niższa w porównaniu z takim samym okresem roku ubiegłego. Głównie spadek został odnotowany w segmencie samochodów używanych.

Jeżeli chodzi o nowe pojazdy to różnica pomiędzy ubiegłym rokiem, a bieżącym jest znacznie mniejsza. W pierwszym półroczu 2011 roku podpisano łącznie ponad 22 tysiące umów kredytowych na wartość około 906 milionów złotych, co daje spadek o 7,9% w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Najwięcej kredytów samochodowych udzielił Santander Consumer Bank, ale też jego oferta kredytowa zarówno na nowe jak i używane pojazdy jest bardzo atrakcyjna. Bank w pierwszym półroczu bieżącego roku udzielił 8.762 kredyty na łączną kwotę 369,5 miliona zł. W ubiegłym roku podpisano takich umów 11.530.

Kolejne miejsce po Santanderze należy do Getin Banku, który udzielił najwięcej kredytów na auta używane.

Rynek kredytów samochodowych w dużym stopniu odzwierciedla zmiany jakie zachodzą na rynku sprzedaży aut. Ogólnie sprzedaż samochodów w porównaniu z ubiegłym rokiem, spadła. Z danych przedstawionych przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego wynika, że w ciągu 7 miesięcy o ponad 7% zmniejszyła się liczba nowo rejestrowanych pojazdów. Poza tym począwszy od nowego roku znacznie mniej zakupiono aut z kratką. Widać więc, że wyniki te przekładają się na ilość udzielanych kredytów samochodowych.

Dodaj komentarz

Komentarz
Podpis* e-mail *