Leasing coraz bardziej popularny

Polacy zainteresowani leasingiem

W lipcu tego roku weszły w życie zmiany w prawie zgodne z przepisami podatkowymi, dzięki którym łatwiej będzie osobom indywidualnym wziąć leasing.

Obecnie posiadają go Santander Consumer Bank, a także rozwijający się VB Leasing czy Masterlease. We wrześniu tego roku ofertę ma stworzyć dobrze już znany BNP Paribas Leasing Solutions. Większość firm na rynku czeka na kolejne zmiany w prawie, które mają dotyczyć kredytu konsumenckiego, które mają wejść pod koniec bieżącego roku.

Obecnie zainteresowanie klientów ma bardziej charakter sprawdzania produktów niż dokonywania zakupów. Sprzedaż w lipcu utrzymywała się na podobnym poziomie co w miesiącach poprzednich. Jednak jak twierdzą eksperci zainteresowanie produktami w lipcu było duże. W głównej mierze wynikało ono z nagłośnienia tematu w mediach. Firmy zaczęły otrzymywać dużo więcej zapytań bez prowadzenia dodatkowej akcji reklamowej.

 Klienci są żywo zainteresowani nową propozycją finansowania samochodów, pytają, porównują oferty itd. Wyników sprzedaży nie podaje na razie Santander – ale ich eksperci twierdzą, że obserwowane jest zwiększone zainteresowanie tym sposobem finansowania zarówno po stronie klientów, jak i dilerów oraz importerów. Leasing oferują m.in. Mitsubishi na auta Lancer oraz Colt,a koncern Kia na Vengę i popularny Suzuki a większość modeli – od początku sierpnia. W innych krajach europejskich udział leasingu dla klientów indywidualnych stanowi około 30% rynku. Jednak eksperci z branży nie przewidują wielkiego wzrostu zainteresowania tym rodzajem finansowania na naszym rodzimym rynku.

Dodaj komentarz

Komentarz
Podpis* e-mail *