Kredyt na używane auta

Najlepsze oferty kredytowe na używane auta

Wbrew pozorom niewiele osób jest stać na zakup nowego samochodu prosto z salonu. Duża grupa osób decyduje się na zakup używanego auta. Często zakup chcą sfinansować kredytem.

Na rynku jest dość sporo ofert bankowych, które kredytują używane pojazdy. Jednak nie wszystkie oferty są jednakowo atrakcyjne, dlatego też przed podjęciem decyzji warto jest zapoznać się chociaż z niektórymi z nich i wybrać najlepszą dla siebie.

Zakup auta można sfinansować na kilka sposobów, a wybór jego zależy od tego jakie auto mamy zamiar zakupić.

Najczęściej jeśli planujemy kupno nie za swoje pieniądze to przeważnie bierzemy pod uwagę jedną z trzech opcji. Może to być kredyt samochodowy, leasing lub kredyt gotówkowy.

Najbardziej popularne są kredyty samochodowe lub gotówkowe. Przy czym kredyt samochodowy w porównaniu z gotówkowym jest tańszym wyborem, ale można nim sfinansować młodsze pojazdy, których wiek nie przekracza 10 lat. Kredyt gotówkowy pomimo, że jest opcją droższą otrzymamy na każdy pojazd, gdyż w tym wypadku nie musimy podawać celu na jaki bierzemy pieniądze.

Kredyt gotówkowy ma też inne zalety, jak chociażby związane z zabezpieczeniem spłaty. Bank nie wymaga jako zabezpieczenia kupionego pojazdu. Z kolei taki kredyt posiada wyższe oprocentowanie, a więc i wyższe raty w porównaniu z kredytem samochodowym.

Natomiast kredyt samochodowy nie wymaga wielu formalności przy jego załatwianiu, co przekłada się na szybszą finalizację zakupu auta.

Często banki posiadają ofertę promocyjną jedynie na wybrane marki i modele samochodów, dlatego zawsze trzeba zwrócić na to uwagę i pod tym kątem oceniać atrakcyjność danej oferty.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani kredytem samochodowym to warto jest zapytać się o niego w Santander Consumer Bank, który w chwili obecnej posiada korzystną ofertę. W tej chwili bank proponuje swoim klientom promocje pod nazwami: „Odjechany procent dla samochodów używanych mających do pięciu lat”, oraz „Odjechany procent dla samochodów używanych w wieku od 6 do 8 lat”. W obydwu promocjach klient może liczyć na atrakcyjne oprocentowanie.

Na niskie odsetki można liczyć także w Getin Banku. W tym wypadku kredyt promocyjny może pochwalić się oprocentowaniem od 10,9%. Kredyt jest przyznawany nawet na 100 procent wartości auta, ale pojazd nie może być starszy niż 10 lat. Decyzja kredytowa jest podejmowana w ciągu kilku godzin.

Podobnie atrakcyjną ofertę kredytu samochodowego posiada BNP Paribas Bank. W tym banku klient może liczyć nawet na kredyt na 125 procent wartości auta. Najdłuższy okres kredytowania wynosi 8 lat, a minimalna kwota kredytu to 2.000 złotych.

Dodaj komentarz

Komentarz
Podpis* e-mail *