Rozwój leasingu konsumanckiego

Leasing konsumencki rozwija się powoli

W chwili obecnej tylko kilka firm posiada w swojej ofercie leasing konsumencki. Niektóre z firm, zwłaszcza te większe jeszcze czekają.

Ustawa deregulacyjna, która weszła w życie 1 lipca 2011 roku udostępniła formę leasingu również osobom fizycznym nie prowadzącym działalności gospodarczej. Według umowy zwyczajny Kowalski może zawierać umowę leasingową.

Polscy konsumenci są zainteresowani taką formą kupowania produktów, chociaż w tej chwili dostępne jest jedynie leasingowanie samochodów. To właśnie samochody mają być tym wabikiem, który przekona polskich użytkowników do leasingu konsumenckiego.

Firmy leasingowe mają nadzieję, że duża część Polaków będzie korzystała z tej formy zakupów. Nadzieje te oparte są na obserwacji rynku zachodniego gdzie taka forma kupowania przyjęła się bardzo dobrze i konkuruje z dużym powodzeniem z kredytem konsumenckim.

Zaletą leasingu konsumenckiego jest przede wszystkim mniej skomplikowana procedura związana z jego przyznawaniem. Klient nie musi dostarczać tylu dokumentów jak jest to w przypadku kredytu.

Z kolei największą wadą jest brak własności towaru, co może też być uznane za jego zaletę, ponieważ klientowi odpada problem negocjacji przy zakupie, czy sprzedaży auta. Należy pamiętać, że przy leasingu to do firmy należy załatwianie wszelkich formalności związanych z autem, jak na przykład rejestracja i ubezpieczenie.

Dodaj komentarz

Komentarz
Podpis* e-mail *