Leasing samochodowy jest popularny?

Leasing konsumencki – jak bardzo jest popularny?

Leasing konsumencki ruszył stosunkowo niedawno i na dobrą sprawę jest jeszcze mało znany. Z opinii firm, które zdecydowały się wprowadzić do swojej oferty leasing konsumencki wynika, że od momentu wprowadzenia tej instytucji w życie, aż do chwili obecnej skorzystało z niej stosunkowo mało osób. Jednak do prawdziwej oceny rynku dojdzie najprawdopodobniej za kilka miesięcy. W chwili obecnej duża ilość klientów w dużym stopniu dopiero zaczyna interesować się leasingiem i zapoznaje się ze wszystkimi informacjami dotyczącymi leasingu konsumenckiego.

Powyższe informacje nie oznaczają jednak, że w ogóle brak jest zainteresowania tym rodzajem kredytowania. Jednak jest ono jeszcze na niskim poziomie. W całym kraju, leasing jako formę kredytowania samochodów wybrało co najwyżej kilkadziesiąt osób. Jednym z powodów jest fakt, że jak do tej pory leasing konsumencki w swojej ofercie posiada niewiele firm. Na tę formę kredytowania możemy liczyć między innymi w VB Leasing, w której to firmie zostało już podpisanych kilka umów, a kolejne są w przygotowaniu. Cały czas napływają zapytania ofertowe.

W tej chwili jest jeszcze za wcześnie, aby oceniać leasing konsumencki. Z oceną trzeba jeszcze poczekać jakiś czas kiedy świadomość konsumencka będzie bardziej powszechna.

W tej chwili firm, które posiadają w swojej ofercie leasing konsumencki jest jeszcze niewiele, a kolejne dopiero rozważają możliwość wprowadzenia go do swojej oferty.

Leasing konsumencki miał być alternatywą w stosunku do kredytu samochodowego, zwłaszcza z powodu szybszej procedury zawierania umów, czy bardziej prostszych wymagań formalnych. Czy tak się stanie to czas pokaże.

Według ekspertów przez kolejne 4 lata, umowy leasingu konsumenckiego mają stanowić przynajmniej 10% rynku.

Dodaj komentarz

Komentarz
Podpis* e-mail *