OC z Hipermarketu najtańsze?

Ubezpieczenie OC z hipermarketu.

Jak donosi ‚Rzeczpospolita’, coraz popularniejsza staje się sprzedaż ubezpieczeń w supermarketach. Do tej pory głównym towarem oferowanym w takich sklepach były polisy OC, obecnie firmy ubezpieczeniowe starają się wprowadzać kolejne rodzaje ubezpieczeń na ten rynek.

Firma ubezpieczeniowa Link4, która do tej pory na terenie hipermarketów Tesco oferowała polisy dotyczące aut i osób, obecnie wprowadza także ubezpieczenia mieszkaniowe. Podobne zamiary sygnalizuje także Liberty Direct, a także inni ubezpieczyciele.

Wpływ na działania ubezpieczycieli ma oczywiście chęć trafienia do jak największej liczby klientów. Na terenie całego kraju co chwila powstają nowe supermarkety, które cieszą się dość sporą popularnością wśród robiących zakupy. W ciągu dnia duża liczba osób pojawia się w tego typu sklepach. Jest to idealna okazja dla firm ubezpieczeniowych, żeby zainteresować jak najwięcej jednostek swoimi ofertami. Dotychczas były to niemal wyłącznie ubezpieczenia komunikacyjne, obecnie ma to ulec zmianie. Dla właścicieli supermarketów korzystniejsze wydaje się być czerpanie dodatkowych pieniędzy z prowizji od ubezpieczeń niż np z postawionych na wolnych miejscach automatów z napojami i colą. Z przychylności tej coraz chętniej korzystają firmy ubezpieczeniowe, które zachęcone dość sporym zainteresowaniem wśród klientów polisami OC, starają się wprowadzać także ubezpieczenia innego typu. Na ten trend wpływa zachowanie kupujących, którzy mając na uwadze swoją wygodę, nierzadko załatwiają sprawy dotyczące ubezpieczenia przy okazji zakupów. Jak wielkim potencjałem charakteryzuje się ta opcja sprzedaży, pokazuje rynek brytyjski, gdzie w supermarketach (m.in. Sainsbury’s i Tesco) sprzedawanych jest ok 5% ubezpieczeń komunikacyjnych spośród całego rynku. W naszym kraju, największą inicjatywą pod tym względem charakteryzują się hipermarkety Tesco. Eksperci podejrzewają jednak, że to działanie mogło być wywołane pod wpływem brytyjskiej dyrekcji tej sieci marketów, a nie badaniami nad naszym rynkiem.

Dodaj komentarz

Komentarz
Podpis* e-mail *