Kupujemy auta używane – kredyt

Na kredyt najczęściej samochód używany

Kupowanie samochodów na kredyt cały czas jest dość popularne.

Comperia przygotowała raport, z którego wynika, że aż 80% osób, które planują kupno auta na kredyt, zamierzają nabyć z jego pomocą samochód używany, chociaż jeszcze niedawno, bo w pierwszym kwartale bieżącego roku zdecydowana większość deklarowała zakup na kredyt nowego pojazdu.

Powyższa sytuacja da się wytłumaczyć jedynie tym, że samochody używane są nawet o kilka tysięcy tańsze od nowych egzemplarzy, a poza tym oferta na rynku samochodów używanych  jest na tyle atrakcyjna i jest tak obszerna, że coraz więcej osób decyduje się na zakup używanego auta. Przypuszcza się, że w tym roku import używanych pojazdów z zagranicy wyniesie około 700 tysięcy samochodów, co nie jest małą liczbą i dowodzi jedynie tego, że faktycznie jest w czym wybierać. .

Jeżeli taka tendencja nadal się utrzyma, to zakupy nowych pojazdów mogą być zagrożone. Już w tej chwili mniejsze zainteresowanie nowymi autami spowodowało, że w czerwcu ich sprzedaż zmalała o 9%. w porównaniu z czerwcem roku ubiegłego.

Według szacunków Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego sprzedaż nowych aut osobowych w Polsce w 2011 roku może spaść nawet o 10 do 15% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Dodaj komentarz

Komentarz
Podpis* e-mail *