Ranking kredytów samochodowych

Najnowszy ranking kredytów samochodowych

Często osoby, które planują zakup samochodu na kredyt zastanawiają się na jaki kredyt mają się zdecydować. Czy ma to być kredyt samochodowy, czy zwykły gotówkowy. Zarówno jeden jak i drugi rodzaj mają swoje plusy oraz minusy.

  Z reguły kredyt samochodowy posiada niższe oprocentowanie w porównaniu ze standardowym kredytem gotówkowym. Powodem jest rodzaj zabezpieczenia kredytu. Przy kredycie samochodowym, zabezpieczeniem jest kredytowany pojazd, co pozwala na ustanowienie niższego oprocentowania. Ten rodzaj kredytu nie jest dla banku zbyt ryzykowny, ponieważ w razie konieczności kiedy kredytobiorca nie będzie w stanie spłacić zadłużenia, łatwo mu będzie odzyskać pożyczone pieniądze poprzez sprzedaż kredytowanego pojazdu.

Bardzo często kredyty samochodowe posiadają oprocentowanie zbliżone do kredytów hipotecznych i są niewiele od nich droższe. Maksymalny okres na jaki udzielany jest przeciętny kredyt samochodowy wynosi 10 lat.

Banki co jakiś czas chcąc zachęcić klientów do kupowania aut na raty organizują różne promocje. Jeżeli trafimy na taką okazję to wtedy mamy szansę na naprawdę atrakcyjny zakup, dlatego też warto jest najpierw przejrzeć oferty pochodzące z różnych banków.

Kupując pojazd z salonu, czy komisu samochodowego spotykamy się z różnymi ofertami kredytowania, które mogą być mniej lub bardziej atrakcyjne.

Często banki związane są z różnymi producentami aut, dlatego też finansują tylko zakup pojazdu własnej sieci dealerskiej. Czasami zdarza się, że posiadają atrakcyjne finansowo oferty jedynie na wybrane modele. W przypadku kredytu samochodowego ta atrakcyjna oferta polega na niższym oprocentowaniu lub na kredycie 50/50, co oznacza, że klient przy odbiorze pojazdu wpłaca połowę ceny samochodu, a drugą część dopiero po roku czasu bez odsetek. Taką ofertę ma na przykład Volkswagen Bank.

Na rynku są banki, które kredytują zakup samochodów wszystkich marek, ale z reguły mają one droższe kredyty. Wśród tych banków na najtańszą pożyczkę możemy liczyć w Santander Consumer Banku. Na drugim miejscu znalazł się Volkswagen Bank, w którym koszt kredytu jest niewiele wyższy od kredytu w Santanderze.

W dalszym ciągu najdroższe kredyty samochodowe proponuje mBank i Toyota Bank, gdzie rata za samochód o wartości 40.000 tys. zł. wziętego na kredyt na 5 lat, może przekroczyć nawet 900 zł. miesięcznie. W porównaniu do najtańszej oferty na rynku jest to przekroczenie ponad dwukrotne.

Jeżeli chodzi o kredyty na auta używane to są one niestety droższe w porównaniu z kredytami na nowe pojazdy. W tym segmencie najtańszą ofertę posiada również Santander Consumer Bank. Na kolejnym miejscu z nie dużo droższą propozycją, znalazł się BNP Paribas. W tym wypadku najdroższą ofertę posiada Toyota Bank.

Dodaj komentarz

Komentarz
Podpis* e-mail *

 

Komentarze użytkowników

  • 1 kwietnia 2012 21:25
    Jolanta pisze:

    interesuje mnie kredyt na zakup auta używanego rok produkcji 2003-2005 kredyt w wysokości 12000,00 zł prowadzę działalnośc gospodarczą
    proszę o informację o ciekawych i tanich kredytach (wraz z informacja o prowizji , oprocentowaniu , zabezpieczeniu itp